Videofilmo kūrimas
Seminare supažindinama su šiuolaikinio filmo kūrybos tendencijomis bei suteikia pagrindines žinias ir praktinius įgūdžius filmo kūrimui. Užsiėmimo pradžioje aptariamas istorinis kontekstas, atsakoma į klausimus kaip keitėsi audiovizualinės technologijos XX – XXI a. ir kokie techno-kultūros pokyčiai lėmė filmo kūrybos specifiką. Pakitusių technologijų fone analizuojamos filmo žanrui būdingos kadro kompozicijos, apšvietimo modeliavimas, filmavimo procesai, montažo ir siužeto kompoziciniai principai. Medžiaga iliustruojama vaizdo įrašais, žymiais kūriniais ir specialia mokomaja medžiaga. Įvairių pavyzdžių analizės metu yra pateikiami kūrybinio darbo patarimai. Didelis dėmesys skiriamas filmo idėjai ir kadruotei, kurios formuojamos naudojant eksperimentinį „iliustracijų” metodą. Šį metodą išvystė ir pritaikė seminarų autorius dr. Remigijus Venckus. Taikant metodą yra formuojama, gryninama ir sukonkretinama kūrinio idėja. Po to kuriama kadruotė, aptariami filmavimo ir montažo niuansai, ir filmo idėjos realizavimas. Užsiėmimo metu yra keliamas filmų kokybės klausimas, pateikiami patarimai susiję su medžiagos glaudinimo, vaizdo ir garso sinchronizavimo procesais. Užsiėmimo pabaigoje aptariamos filmo poveikio (imersiškumo) galimybės, planuojama žiūrovų auditorija ir formuojamas kūrinio populiarinimo planas.
Dėmesio! Seminarui taikoma 35 % nuolaida!
Kam skirta?
Užsiėmimas yra pradžiamokslinio tipo. Jis skirtas visiems besidomintiems audiovizualinio meno kūryba, stebintiems ir analizuojantiems meno kūrybą, pradedantiesiems audiovizualinio meno kūrėjams (labiau jaunimui), siekiantiems įgyti profesionalių žinių filmo kūrybos ir viešinimo veikloje.
Jei jūs norite sukurti pirmąjį savo gyvenime filmą, bet nežinote nuo ko pradėti, tuomet šis seminaras kaip tik Jums!
Trukmė ir kaina
Galima pasirinkti seminaro trukmę: 6 ak/val – 310 EUR, 8 ak/val – 380 EUR, 12 ak/val – 435 EUR. Seminarų trukmė skaičiuojama akademinėmis valandomis, 1 akademinė valanda yra 45 min.
Dalyvių skaičius
Seminaro metu derinama teorija ir praktika, todėl mažiausias dalyvių skaičius yra 5, o didžiausias – 15. Dėl didesnio dalyvių skaičiaus galima tartis.
Turinys
- Filmo kūrybos specifika: analoginės ir skaitmeninės technologijos.
- Montažas filmo kūryboje ir montažo pasirinkimo nuostatos.
- Lingvistinė Christian’as Metz’as montažo teorija.
- Lingvistinė Levo Kulešovo montažo teorija (Kulešovo efektas).
- Jacques Derrida poststruktūralistinė montažo idėja.
- Montažas ir vaizdinis posūkis.
- Montažo principai: linijinis ir nelinijinis montažas
- Montažo metodai: cronologinis, paralelinis, dialektinis, siurrealistinis ir MTV montažas, transcendentinis, pagal temą, pagal garsą, postmodernistinis – koliažinis.
- Filmo siužeto modeliai: vienos kulminacijos klasikinio filmo modelis, dviejų kulminacijų filmo modelis, kulminacinės pradžios filmo modelis, kulminacinės pabaigos filmo modelis, beveiksmio filmo modelis.
- Kadro kompozicija: centrinė kadro kompozicija;, dešniojo (arba kairiojo) krašto kadro kompozicija, vidutinio horizonto kadro kompozicija, žemo horizonto kadro kompozicija, aukšto horizonto kadro kompozicija, įstrižo kadro kompozicijos įspūdis; perspektyvos įspūdžio komponavimas; erdvės pojūčio konstravimas; objekto įspraudimas kompozicijoje; erdvės pojūtis ir žvilgsnio kryptis; veiksmo erdvėje krypties pojūtis; uždaro kadro įspūdis; kadro saugumo zona; dialogo filmavimas ir detalės įterpimas.
- Apšvietimas. Apšvietimo tipai: vieno taško apšvietimas, dviejų taškų apšvietimas, trijų taškų apšvietimas.
- Kameros darbas: horizontalus ir vertikalus kameros judėjimas nuo stovo, horizontalus ir vertikalus panoramavimas, vaizdo artinimas arba tolinimas.
- Kadro planavimas: tolimas arba labai bendras, bendras arba vidutinio nuotolio, artimas arba vidutinio artumo, labai artimas arba detalė.
- Kadruotė (angl. storyboard) ir filmo planas.
- Medžiagos kokybė: kadro dydžiai, paskirtis ir kokybė; medžiagos kodavimo ir dekodavimo procesai; garso dekodavimas; aparatiškas-kompiuterinis dekodavimas.
- Garso ir vaizdo imersija filmo kūryboje: garso ir muzikos prigimtis bei raida; filmas ir garsas kaip kultūros tekstas; garsas erdvė ir laikas videofilmuose, eksperimentinių garso meno kompozicijų taikymas filmo kūryboje.
- Filmo kaip imersinės pramogos planavimas ir įgyvendinimas: kūrybingumas ir populairioji kultūra filmų kūryboje; socialinių ryšių atspindėjimas filmuose; imersinės inovacijos filmų kūryboje.
- Tiriamasis aspektas filmo kūryboje. Filmas kaip konteksto, estetinės programos ir medijų technologijų tyrimas.
- Filmo populiarinimas ir viešinimas. Tekstinės ir vizualinės medžiagos sisteminė komplektacija ir jos pritaikymas viešinimui elektroninių medijų kanaluose. Produkto informacijos viešinimo monitoringas, ryšio su auditorija palaikymas.
Papildomos sąlygos
- Seminarą gali užsisakyti net privatūs asmenys,
- su užsakovu sudaroma sutartis,
- užsakovui išrašoma sąskaita,
- gavus atlygį mokesčius už paslaugą sumoka pats seminaro autorius (dr. Remigijus Venckus),
- jei seminarai vyksta ne Vilniaus mieste ir kelias dienas, tuomet užsakovas apmoka transporto bilietus ir nakvynę viešbutyje arba suteikia nakvynei vietą.
Maksimalus temų skaičius (galima pasirinkti)
Maksimali seminaro trukmė (akademinių valandų skaičius)
Mažiausias dalyvių skaičius
Didžiausias dalyvių skaičius
Rekomenduojami seminarai
Nuo eksperimentinio kino iki videomeno
Nuo eksperimentinio kino iki videomeno Seminaras supažindina su šiuolaikiniame mene labai populiaria videomeno raida. Suteikiamos fundamentalios žinios, leidžiančios ne tik suprasti šios raiškos specifiką, bet į ją pažvelgti iš socialinių, technologinių bei...
Mada, miestas, žmogus
Mada, miestas, žmogus Apžvalginės paskaitos idėja – išsiaiškinti kaip XX – XXI a. mados fotografijoje „atsiranda” miesto atvaizdai arba miesto kultūrą reprezentuojantys įvaizdžiai. Paskaitoje analizuojami skirtingi, tačiau ikoniškai reprezentatyvūs XX – XXI a. mados...
Mados fotografija
Mados fotografija Šiuolaikiniame atvaizdų pasaulyje didelis dėmesys yra skiriamas madai, kuri formuoja žmogaus tapatumą ir net daugumos vartotojų norą būti panašiu į mados žurnale regimą žvaigždę. Didžioji mados informacijos dalis sklinda žurnalų pavidalu, todėl kyla...
Eksperimentinė fotografija
Eksperimentinė fotografija Dr. Remigijus Venckus yra žinomas ne tik medijų kultūros ir meno tyrinėjimų srityje, bet ir aktyviai kuriantis eksperimentinį fotografijų meną. Gausiai fotografijomis iliustruotame seminare autorius pasakoja: apie savo fotografijos kūrybos...
Kaip medijos keičia komunikaciją ir kūrybą?
Kaip medijos keičia komunikaciją ir kūrybą Kursas sudarytas iš 14 metų rengtų straipsnių ir skaitytų paskaitų medžiagos. Seminare gvildenami šiuolaikinės kultūros pokyčiai, apimantys technologijas, komunikaciją ir meninę kūrybą. Supažindinama su medijos samprata ir...
Kūrybiškumas šiandien
Kūrybiškumas šiandien? Išsamus ir kultinis dr. Remigijaus Venckaus kursas, skirtas visiems besidomintiems šiuolaikinės kultūros, kapitalistinių santykių, originalios kūrybos ir technologijų sinteze. Seminaro metu aptariami kapitalizmo raidos išskirtiniai epizodai,...